Dvojboj Ještědské oblasti u Nové Vsi (Branžež)

V rámci závěrečné přípravy na anglické nominačky na druhé a třetí kolo světového poháru do Norska a Švédska jsem si jako ostrý test formy, po volnějším týdnu, zvolil dvojzávod Ještědské oblasti pořádáný OOB TJ Turnovem na Branžeži(mapy Kurandov a Nová Ves)

S výsledkem testu jsem spokojený.

Krátká trať mi vyšla parádně. Snad letos absolvuji víc závodů takovýmto stylem.  Se sprintem ale nemůžu být úplně spokojený. Nohy jsem dostal do slušných otáček, ovšem hlava chvilkami stávkovala. Více o jednotlivých závodech přímo v komentářích u map v archivu.

Ještě jedna technická.. Docela dlouho jsem závody analyzoval. Řeknete si proč to dělám, vždyť to byly jen oblastňáky. Ano, souhlasím, důležité závody to nebyly, ale když se nebudu snažit i na těch nejméně významných závodech dělat svojí “práci” precizně/dokonale, jak to pak můžu chtít dělat na důležitých závodech ve vypjatých situacích, když si to nenacvičím na těch “méněcenných”.

Já jsem naštěstí, nebo bohužel? typ “závodník”. Ten se vyznačuje tím, že když ho někdo odstartuje, tak závodí na 100% ať se děje co se děje. Mým problémem jsou naopak měřené rychlé tréninky, kde jen těžko hledám motivaci k tomu vyšťavit se o těch pár procent více. Proto se mi velmi často, nechci napsat pravidelně, stává, že na soustředěních nepodávám takové výkony jako při závodech. Ale je to tak. Proto i oblž je pro mě skvělá tréninková příležitost k procvičení závodní situace. Musím na svém psychickém rozpoložení před tréninky zapracovat. Bylo by super umět se nastartovat před tréninkem stejně, jako to umím před závodem.

Nevím jestli to co jsem právě zplodil dává nějaký smysl. Ale to jsem úplně odbočil od té technické poznámky k právě proběhlému závodu.

Chtěl jsem jen říct, že hnedka při analyzování sprintu mě napadlo, proč stavitel jednu část prostoru nevyužil o trochu lépe. Stačilo by přidat jednu kontrolu a hnedka by přibyly dvě volby.vylepseni Jinak to byl moc pěkný závod. Každý stavitel by prostě prostor využil jinak. Svojí poznámkou jsem rozhodně nemínil nařknout stavitele z odfláknuté práce. Snad to tak i vezme, pokud si můj článek přečte.

/Dým

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s