MČR NOB + ČPŠ(2.), Bukovinka 2015 a moje první letošní placka

P1070550V sobotu večer se běželo mistrovství republky v nočním. V případě mužů se běželo na dva okruhy, aby se nemuselo startovat do brzkých ranních hodin, jako tomu bylo například loni. Já fásnul “ideální” startovní čas 22:58(předposlední chlap do lesa). Mapu jsem měl s označením H21S stejně jako Bet, Chrob i Mára Minář.

Celý první okruh jsem odběhl téměř perfektně. Ale vypekla mě poslední kontrola. Z tréninkového prostoru šla totiž spoza mlíka vidět, takže jsem si při náběhu na ní kontroloval vzdálenost zhruba padesátprvní část srovnání metrů od mlíka, jak jsem to viděl při rozcvičování. Jenže mi nedošlo, že od té kontroly taky povede mlíko, takže jsem běžel krásně souběžně s mlíkem až na občerstvovačku, kde jsem koukal jako puk co se děje. Chyba na 1:20.!!                      ochutnávka z 2DRerun analýzy

Druhé kolo:

To přeběhnutí poslední kontroly v prvním kole mě dost rozhodilo, a tak jsem udělal hned narychlo další dvě chyby. Jednu malou a jednu brutální. Malou na k13., kde jsem se zastavil asi tak 50m od kontroly. A brutální hned na tu další na k14., kde jsem teda pohřbil naděje na souboj s téměř čistě běžícím Betem. Dvouminutová chyba.
Na k18. jsem kontrolu opět přeběhnul o jeden hřbítek dál. Nebylo to zas tak daloko, ale v kameným pol čas letí. cca30″
Na k19 jsem zvolil možná trošku riskantní postup, ale vyplatilo se. Celou dobu jsem věděl kde jsem, jen tama nešlo moc běžet. Bylo to takové klopítání.

P1070853Zajímavostí je, že jsem při závodě musel dvakrát na velkou a v obou případech jsem ten postup vyhrál.. (k20, k25). Když se podíváte na postupy, tak podle červeného podbarvení poznáte i přesné místo.
Bohužel přišla ještě jedna velká chyba. K26. se mně stala osudnou. Tady jsem fakt nevěděl, jak mám kontrolu najít a další prosr..é dvě minuty.

Celkově jsem s druhým místem spokojený, ale ten výkon to byl fakt děs!!! (chyby 5:50 – jen ty velké)
A rada nakonec: Nežerte před závodem čočku!

výsledky / Stránky závodu / čnánek ČSOS-OB / 2DRerun(Dým-X-Bet)

fotky: Anička Auermüllerová


ČPŠ(2.) – Bukovinka, neděle 26.4.

P1070737V sobotu večer po sběru kontrol z nočáku mi bylo sděleno, že můžu odzávodit i štafety, tak jsem neváhal. Štafeta Brlica, Chromý a Nykodým dostala možnost posbírat pro ZBM pár bodů do ČPŠ a do ligy klubů. Důvěru jsme nezklamali a doběhli si pro plný počet bodů do obou pohárů, protože naše šikovné holky doběhly na prvních dvou místech.

Český pohár štafet (po dvou kolech)

Česká liga klubů (po dvou kolech)

Moje mapa s postupy a krátkým komentářem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s