10MILA-Skepptuna-2015 / Uppland

10mila201545Z pohledu Kristiansandu je pro nás letošní 10mila opět zklamáním. Po dlouhé noci jsme tam byli, ale pak se klukům na těch nejdůležtějších úsecích nedařilo a po sedmém úseku jsme dostávali přes půl hodiny. S tím už ani Hubmannové nic neudělají. No nic není každej rok posvícení. Už teď se ale všichni těšíme a přpravujeme na Jukolu, kde zkusíme vylepšit svojí reputaci.

Výsledky / GPS záznamy všech úseků můžete shlédnout ZDE

Výstřižek10mila

Můj příběh z prvního úseku.  MAPA

Cestou na jedničku jsem navštívil první fárstu, ale vůbec mi to nevadilo. Hned jsem věděl, kde jsem a pořád jsem byl na své jedničce první. Naštěstí skupinka, která měla tu první jedničku, udělala chybu na svojí trojku, a tak jsem se na čtyřce znovu všichni seběhli. Malé zaváhání na šestku, kde jsem si až při náběhu do hustníku v údolí uvědomil, že mám být více vlevo. Největší chyba přišla na osmičku, kde mi trošku cuknul balík.. Nějak jsem se tam zamotal. Bylo tam hodně kontrol a hodně lidí, kteří běhali ve všech směrech. Musel jsem si zastavit a najít si svah, u kterého jsem stál. Na devítku a desítku se mi podařilo docvaknout se zpátky na špici balíku. Po oražení televizní kontroly (k11) jsem se míjel s Márou i Marošem. To jsem je viděl naposledy. Na k12 jsem před sebou viděl dva balíky, ale ani jeden neběžel tam, kam jsem chtěl běžet já. Jedni běželi hodně doleva a ti druzí kopec zprava. Tak jsem se dal na sólo jízdu. Nahoře na plochém kopečku jsem měl trošku problém s tím, kde přesně jsem, a jestli běžet více doleva či doprava. Ale pak jsem si všiml hodně světel napravo a bylo to jasný.

Pak už nás čekal diváckej průběh, na kterém jsem se cítil dost koženě. Po průběhu arénou při atletické vložce na k17. mě předbíhal Kramov úplně jinou rychlostí.

Nikdo nevěděl, že už tam po průběhu není žádná fársta, ale všichni běželi i tak spolu. Na k20 mě vůbec nenapadlo jít obíhačku, kterou vymyslel Merz. Ale nakonec se Merzova varianta ukázala jako rychlejší. Ten hustník na postupu byl totiž hodně hodně zelenej (malé listnaté stromky hodně natěsno). Prostě slušná liskačka. Pak už nás čekal jen jden dlouhý přeběh louky a poslední těžká kontrola. Tady jsem se seběhl s Jesperem Lysselem. Kontroloval jsem si směr a běžel za většinou. V dohledávce se to hodně míchalo.. Všichni z vedoucí skupinky na ní udělali malou kličku a ani my jsme se jí nevyhnuli, ale jako první razil k21 Lyssel. Já jako druhý. Pak už nás čekala jen pořádná smažba do cíle. Celý balík běžel více doleva, ale nikdo si nemohl dovolit mapovat. Všichni to slepě tlačli za Jesperem. V cíl nakonec sedmé místo 12 sekund za JL. A naprostá spokojenost.

Od kluků z KOKu jsem fásnul novou přezdívku “delivery boy”.

  • CElXbYhUkAAnmCR
  • Velmi pěkné gesto předvedl kodyho finský tým MS Parma, který uctil jeho památku smutečními dresy.
  • Kaučovo zhodnocení soustředění ve švédském Strömstadu, které předcházelo 10mile najdete na stánkách reprezentace.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s