Nelichotivá bilance, avšak slušný potenciál. MČR Sprint, Valmez.

I tak by se dalo zhodnotit moje letošní působení na MČR ve sprintu. Stejně jako loni jsem i tento rok orazil jinou kontrolu a skončil místo s časem s nápisem DISK u svého jména.

Nicméně pořadatelům se musí nechat, že se opravdu snažili ze všech sil udělat závod zajímavé. A podařilo se, díky. Plotu bylo tak akorát, jen místy jsem si připadal jako bych běžel orientshow a né mistrák. Třeba hned u K1, na kterou jsem skoro ani nedosáhl při řazení, natož abych viděl kód na krabičce. Navíc jsem se hnedka po startu nachytal do prvního plotu. Pak už jsem věděl, že musím před každým postupem přesně vědět kudy pobřežím dál. A delší postupy musím mít připravené v celé jejich kráse, protože zaseknout se uprostřed postupu v plotu by byl konec “všech” nadějí. Ten bohužel přišel i tak.

Fyzicky se mi běželo opravdu skvěle, a tak občas kvůli mé taktice nebyl čas na všechny potřebné úkony. Například na čtení popisů, takže když jsem si byl jistý, nekontroloval jsem je.

To se mi stalo osudné po přeběhnutí silnice na K13, postup završující sérii krátkých úseků. Byla tam televize a já měl postup načtený dopředu, čili jsem si mapoval celou dobu další dlouhou volbu přes celý střed města, který byl zavřený na pěti místech umělými ploty. Periferně jsem zmerčil kontrolu, která už se mi zdála, že je ve správné vzdálenosti, tak jsem ji bouchnul a běžel dál.

Nemilé překvapení na mě čekalo v cíli. Napřed hlásí, že o čtyřicet vteřin vedu, ale po vyčtení čipu je všechno jinak. Teda ne jinak, ale stejně jako loni, abych byl přesný. Ano zase DISK.

A tak místo vítězných vavřínů sklízím posměch. Ten prvotní od pořadatelů hned po vyčtení mě opravdu překvapil.

U té televize byly kontroly dvě par metrů od sebe. Na minimální možné vzdálenosti odpovídající pravidlům, na jiných objektech. K111 a K113. Vlastně si ani nejsem jistý, jestli jsem kód četl, nebo ne. Ono 111 a 113 jde podle mě, v zápalu boje a se sníženým IQ v průběhu závodu, zaměnit docela snadno.

Smůla, nebo jsem prostě jen idiot?

Když se podíváme do historie, tak v posledních čtyřech letech jsem byl 3xdisk. To už asi nebude náhoda. Jednou jsem se přiznal k přeskočení privátového záhonku(2012), stejně jako třeba Vojta Král a Pavel Kubát. Vím také o hodně lidech, kteří se nepřiznali a skákali to také. Moje loňská diskvalifikace by se s tou letošní daly označit téměř za totožné. A to za chyby z lajdáctví, nepovažuji je za chyby mojí orientační techniky.

Ovšem může se mi podobná věc stát při závodě, který běží jen dvě kategorie? Jako je MS, ME, SP.. Asi ano, ale s jakou pravděpodobností?

Loni mě to stálo bronz, letos zlato. Snad jsem aspoň ukázal, že na to mám. A taky si slušně otestoval formu před svěťákama. Naštěstí jsem v pátek před závodem a dneska udělal zkoušky(podzemní stavby/ hydrologie a hydraulika), jinak bych byl opravdu naštvaný, že jsem jel na diskotéku do Valmezu.

Mapa – sprint / Mapa mix štafety – s integrovaným popisem mého úseku

GPS tracking: Sprint / mix štafety

Stránky závodu

Ostravské studio České televize vyrobilo půlhodinový dokument, který bude mít premiéru na ČT Sport ve čtvrtek 28. května v 9:15 hod., reprízu pak bude 29. května ve 3:20 hod. A pochopitelně celý dokument bude na webu České televize.

O MČR také napsali:

  1. Jan Bet Procházka
  2. Jan Mráz Mrázek
  3. Daniel Danáč Hájek
  4. Matěj Kamenický

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s