PP – Kacanovy, ČP – Mariánky, AMČR – Olmik, ČPŠ+ČP (Řásná+Telč)

Po MS se mi nechtělo dlouho nic dělat. První týden, kdy jsem se začal připravovat na podzim byl ten před PPčkama. Kopcovité traťě ve skalách, to je prostě moje. PPčka byly super jako vždycky. Vzkaz pro lidi stěžující si na převýšení: Když na to nemáte (už, nebo ještě), nejezděte závodit do terénů, kde to jinak postavit nejde.

VRANOV(28.-30.8.): Týden na to jsme s Míšou vyrazili na prodloužený víkend na jižní Moravu. Přesněji k Vranovské přehradě. Výletovali jsme běhochůzí. Bylo vedro! Bydleli jsem v blízkosti konopných polí, které byly týden před sklizní pěkně vyvoněný. Konopné pivo bylo hodně dobré. V jednom tom poli měli vybudované bludiště, které jsme si večer s baterkama vyzkoušeli.

maršovy chody - middleČP – Maršovy Chody(5.-6.9.): Týden plný očekávání. Na tyto Áčka jsem se hodně těšil. Bohužel očekávání byla vyšší, než realita. Ale tím nemyslím, že to byla katastrofa. Jen to bylo mnohem obyčejnější, než jsem si myslel, že to na západě bude. Čekal jsem podmáčenější, členitější a mnohem míň cestama prošpikovaný terén s těžkou běžeckou podložkou. Nakonec to bylo celkem jednoduché s tvrdou podložkou a sem tam kámen (klasika). Část mapy použitá na middlu byla mnohem zajímavější. Výkony průměrné, teda po doběhu klasiky jsem měl pocit, že jsem udělal jen jednu chybu, jenže to jsem ještě nevěděl, že jsem nezvládl obě zásadní volby. A při middlu dvě minutové chyby taky nepotěší. (4. a 3. místo). Super bylo stát s Danem na třetím místě společně.maršovy chody - middle1

AMČR – Olomouc(8.-9.9.): Studentem jsem již pátým rokem, ale na AMČR jsem byl poprvé. Návrat na místo činu z loňského akademického MS. Překvapivě dlouhý sprint na Svatém kopečku se mi podařilo vyhrát. Možná proto, že holky před závodem(startovaly před klukama) říkaly jakej je to fekus, jsem byl připraven na nejhorší. A až tak špatné se mi to nezdálo. Žádný škrábanec od ostružiny jsem neinkasoval. Avšak sprint to úplně nebyl co si budeme povídat. Středeční klasika byla velmi fyzicky náročná, asi jako včerejší “sprint”, ale volby byly dobré a celkově se mi trať líbila. Jen na dvou postupech jsem se brutálně zabušil v ostružinách. Ale riskl jsem to, v mapě šrafy byly. Tentokrát jsem se musel sklonit před Šemdou, kterýmu to na podzim strašně dobře běhá. Takže no shame taken!

MIR_4168ČP – Sprint Telč + ČPŠ Řásná(12.-13.9.): Pod taktovkou OK Jihlava jsme tento týden absolvovali pěkné závody. Trenér chtěl, abych po akademických hrách v Olomouci (ÚT,ST) zvolnil a vynechal sobotní štafety, abych byl schopný týden na to ještě pořádně potrénovat směrem ke svěťákům ve Švýcarsku. Tento týden jsem zažil opačnou zkušenost oproti minulému týdnu. Očekávání byla taková, že Telč je sice krásné město, ale že to bude jen brutální běžák. Stavitel trati se pochlapil a připravil parádní moderní sprintové tratě. Tři zásadní volby, u kterých byla nutnost být napřed, aby člověk neprováhal moc času při odběhu, dočítání dohledávek, vyrovnávání se s diváky při nekolikanásobném průběhu přes oblast cíle, celkově mě to příjemně překvapilo.11986308_10153903058234578_5914557879703002207_n Naopak u štafet co se týče terénu nic překvapivého nebylo. Klasický vysočinský terén. Pěkné, rychlé proběhnutí.
Moje výsledky / mapy

fotky od Kadeho

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s