Nový partner, Český pohár 2016

Čím bych tak začal, asi tím příjemnějším.

Před pár dny jsem se sešel s hlavním dodavatelem výrobků od firmy Oneway, který mě požádal, jestli bych mu nedělal testera produktů, nejen pro běžce. S radostí jsem přijal. Musím říct, že například spodní funkční/propocovací vrstvy jsou špičkový. Spousta věcí spojená s během, se mi ještě nedostala pod ruce, ale někdy kolem jara by tomu tak mohlo být.

Nemusíte ale zoufat, i vy budete moci okusit jejich kvalitu, potože prodejní stánek se bude vyskytovat na většině velkých orienťáckých závodech. Poprvé jste se do něj mohli mrknout už na loňském MČR na klasice.

Zatím můžete navštívit Fb stránky ONE WAY sport cze

oneway-logo1

A teď k tomu druhému tématu z nadpisu.

Posledních pár let se mi zdá být Český pohár čím dál více bezcený, bez dostatečné prestiže a celkově neukazuje objektivně nejlepší české běžce. Nevidím tolik do problematiky sestavování termínovky, ale možná jsme se až příliš upnuli na systém nahrnout všechny ČP závody do tří měsíců – konkrétně května, června a září. Když se k tomu přidají ještě všechna Mistrovství, není se čemu divit, že se něteré ty závody budou krýt se svěťákama nebo Mistrovstvím Evropy, jako je tomu třeba letos. Pokud k tomu nevedou povolané objektivní důvody ( dohoda s Lesy ČR, myslivci atd.), dokázal bych si představit i nějaké to pohárové kolo v dubnu či uprostřed prázdnin, nebo v říjnu jako to mají třeba ve Švýcarsku.

Na příští rok je to třeba naplánováno tak blbě, že první kolo ČP se kryje se svěťákama v Polsku a druhé kolo se kryje s ME. Když se k tomu přidá ještě nějaký to pořádání, např. ZBM ČP-sprint, PGP-MČR KT, tak je vpodstaně nemožné, aby ti nejlepší promluvili do celkového pořadí ČP.

 

 

 

2 thoughts on “Nový partner, Český pohár 2016

  1. Posledních pár let se mi zdá být Český pohár čím dál více bezcený, bez dostatečné prestiže a celkově neukazuje objektivně nejlepší české běžce.

    …ono to snad někdy bylo jinak??? (Bohužel, jiný stav si nepamatuju)

    Like

    • Právě že nebylo, ale proč s tím něco neudělal?! Aljoša mi teď říkal, že navrhoval Áčka na konci dubna, nebo na konci prázdnin místo ceny, nebo PPcek, že by se ty vícedeňky jen posunuly, ale že mu to nikdy nikdo nepomohl prosadit. Asi má někdo nahoře zájem o to, aby se v poháru více prosazovala druhá třída.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s