New PB 3000m

Zdravím příznivce svých plků, tak jsem to loupnul za 8:56:06

V sobotu “dopoledne” se v Jabloncké hale (300m) uskutečníl 29. ročník Memoriálu Karla Líbala, můj první atletický závod.
Je to otevřený závod na 3000m v jablonecké hale. Tento ročník byl rekordní co se týče účasti. Startuje se po vlnách, muži a ženy dohromady, do kterých jsou závodníci/ce zařazeni podle svých nahlášených předpokládaných časů.

Letos bylo startovní pole tak početné, že se starovalo v devíti vlnách. Já si nahlásil 9:05-9:10, protože jsem na dráze krom čtvrtka byl naposledy před Vánoci. Sešlo se dost kluků, kteří měli osobák pod devět minut, a tak jsem si říkal, že to nebude žádná procházka růžovou zahrádkou. Dokonce se pořadatelé tetelili blahem, protože účast přislíbil i Víťa Pavlišta, Mistr ČR v půlmaratonu. Naštěstí přijel i Mára Uvízl, který chtěl jít na stejný čas jako já (9:00). Na prvních pět kol jsem se schoval do skupinky čítající asi pět běžců včetně mě, Marka a Heziho. 15kilo jsme probíhali přesně v čase 4:30 a mně přišlo, že se mi pořád běží překvapivě dobře. Tak jsem šel dopředu a lehce zrychlil. Po dvou kolech jsem chtěl, aby mě Mára vystřídal, jak jsme se domluvili před závodem, ale ten na to v tu chvíli neměl, jak mi pak řekl po závodě. Takže jsem to nakonec odtáhnul skoro až do cíle. Skoro, protože mě těsně před cílem ofinishoval nějákej vetoš (Jiří Miler), přesně jak Mára před závodem říkal. Takže žádný překvápko. Vyhrál Vít Pavlišta v čase 8:34:36, já skončil na čtvrtém místě celkově, avšak v kategorii třetí. To mě ale vůbec nezajímalo.. Byl jsem naprosto nadšený, protože jsem se poprvé v kariéře dostal pod magickou hranici devíti minut. Skvělý pocit! Navíc v průběhu tréninkového zápřahu skvělý feedback, že trénink nese svoje ovoce. Tak a teď znova do plnejch!

Výsledky

Přímo na dráhu nám s Miškou navazovala Pekkova víkendovka v oblasti kytlických “močálů”. Necelé dvě hodinky po doběhu trojky nás čekaly čtyři okruhy (13′,11′,19′,17′) na vrstevnicovce na starší mapě jižně od Mlýnů. A další necelé dvě hodinky na to jsem si ještě loupnul dlouhé postupy (64′) na Kytlici jako nočák, které Pekkovi svěřenci běželi dopoledne. Dnes jsme si dopoledne střihli sprint (15:25) v Novém Boru, na který v rychlém sledu navázal middlík (25′) zase na Kytlici. Tréninky z Pekkovy pekkárny byly parádní a moc mu děkuji za to, že nám umožnil se jich zúčastnit. Super víkendovka na konec odpočinkového týdne.

Mapy brzo uploaduji na svůj mapový archiv.