3… 1. 2.. →START←

…sezóny na JP. První lehký test běžecké formy za mnou. Týden před závody nebyl úplně ideální, takže jsem spokojen.

12593767_10154434562684578_2802797765415026358_o

Noční souboj na doběhu s Vojťasama. /by Kade

Jarní Pohár (Memoriál Petra Samka) dále jen JP(MPS) začal v pátek večer na Biřičce. Tempo bylo víc než dobré, ikdyž jsem pár dní moc nespal. Dopoledne jsem totiž zdárně absolvoval poslední zkoušku ze zimního semestru. Pro znalce stavárny, Předpjatý beton. To důležitější jsem teda zmáknul a na JP(MPS) jsem si mohl užít čistou radost z běhu.

Teda hnedka po zkoušce jsem se musel jít odreagovat, tak jsem si dal pár dynamických krátkých výběhů na rosničce. Protože jsem přes týden nemohl pořádně trénovat, měl jsem pocit, že ty nohy musím trošku prošťouchnout.

A teď k tomu nočáku: Až na dvě kontroly celkem dobrý.. Teda ten ústřel na k25. je taky docela velkej. Ale ty vrstevnice na k12. ty byly hodně vymodlený.. Jenže já už tam vbíhal dost zmatenej, takže se na ně nebudu vymlouvat. Se správným náběhem se určitě trefit dala. a cestou na k16. jsem si musel odskočit kousek od té oplocenky a podle ní pak vzal směr.. Kontrolu jsem ale netrefil a pak mě tam doběhl o tři minuty Vojťas. Pak jsme to celkem prasili.

Štafety pro nás měly parádní průběh. Prakticky jsme to zvládli stylem start→cíl. Pája to skvěle rozběhnul, jak je mu zvykem poslední dva roky. Konečně dostal důvěru a ukázal, že to neumí jen když běží s menší zodpovědností. Dan na druhém úseku náskok na pronásledovatele z PGP a TUR lehce navýšil. To já ale nevěděl. Poslední informaci jsem měl z průběhu, který byl po 20′ minutách z 48′, kde byl náskok necelá minuta. Necelá minuta na Beta, to mi nemusí stačit, takže jsem se zato snažil vzít. Na průběhu mi dal Dan echo, že na Beta mám tři mínky, tak jsem se trošku uklidnil a dal si na všechno trošku víc času. Na doběhu jsem mohl i zamávat fanouškům SK Žabovřesky. Jen tak dál borci. A radost ztrojnásobily naše holky, protože obsadili první a druhé místo.

 

Nejlepší popis závodu najdete v komentářích na FB u příspěvku Jendy Schulhofa. Jestli se vám to ale nechce číst, tak bych to zhodnotil v pár větách asi takto.: Nejrychleší závod, jaký jsem kdy v orieťáku běžel 4:08/km, který by mohl ale nemusel apelovat i na nejnudnější závod. Místním podmínkám napomohl hromadný start, který ze závodu udělal společný výběh s mapou. Já vytvořil tandem s Šémou. Při závodě jsme stihli probrat i aktuální politickou situaci, rozumněj podrbat. Rozdělili jsme se jen dvakrát na pár minut, kdy jsme v opačném pořadí absolvovaly dva malé motýlky. Po průběhu nás doběhl Ňuf, kterej dostal echo že jsme 50″ před ním. A pak to byla řežba. Na předposlední kontrolu jsme dost zrychlili a Ondrovi trošku cukli, ale podběhli jsme sběrku. Skončilo to stejným pořadím jako na sběrce. Ten seběh na louku byl dost nepříjemnej.

Fotky: Kade / Anička / Dbrča

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s