RD middlovka, Liberecko

6 týdnů do ME

A další týden těžké dřiny za námi.

Běžecky jsem se svou aktuální formou hodně spokojený a doufám, že to v tomto duchu bude dále pokračovat. Ale po mapové stránce mi dala víkendovka opravdu zabrat.

Na “sever” jsem vyrazil o dva dny dříve než zbytek repre. Vzal jsem to přes Vysočinu, protože jsem měl ještě nějákou nevyřešenou záležitost na chalupě. Musím říct, že jsem měl dost smůlu, protože mezi Stříteží a Dolní Rožínkou se mi pod kola, v devět večer, vrhla srnka. Střetu se nedalo zabránit. Autu přibyly na nárazníku vousy a srnka ač odběhla, tak si myslím, že už to nerozdejchala. Navíc mě pak ještě v Libuni stavěly pecky 23:45. Nejel jsem úplně podle předpisů, a tak jsem si říkal, proč zrovna já mám dneska takovýho peška. Policajti byli úplně vpohodě. Pokecali jsme, já si fouknul a mohl “překvapivě” pokračovat v jízdě směle dál.

V pátek dopoledne jsem s Vojťasem a Denčou, kteří byli od středy u Mišky na návštěvě, vyrazil na vstevnicovou zkrácenou trať na mapu Baba kousek od Mladé Boleslavi. Trať od Radovana byla opravdu parádní, jako vždycky. Viditelnost v lese byla obrovská, podrost ani listí na stromech zatím v lese není, takže to bylo hodně zjednodušené. Ale vrstevnicové tvary a volbičky byly skoro na každou kontrolu.

Odpoledne jsem si dal trénink dynamických kopců s krátkým posilkem hnedka po výběhu.

V sobotu dopoledne nás čekal neuvěřitelně náročný trénink na Červené ruce. Middlové úseky. Spíš než běh to byla místy opičí dráha a já ze začátku dost bojoval s morálkou. Musím ještě zapracovat na předstartovním rozpoložení. První úsek byla tragédie. Vůbec mi to nenaskakovalo a já líný koukat do mapy jsem byl jak Alenka v říši divů. Taky jsme se skoro všichni seběhli. (Bet, Šéďa, Dan a já) Startovní interval 2minuty je v místních poměrech dost málo. (Kdyby se zde běželo MS, kde je interval jen 1:30, tak by se tvořily neuvěřitelně dlouhé vlaky.) Další interval byl o něco lepší a se třetím a čtvrtým už jsem byl dokonce spokojený.  GPS

Odpoledne se počasí trošku zhoršilo. Čekal nás “downhill” middle na Bramberku. kauč první část trati postavil tak, aby odpovídala parametrům kvalifikace na ME, jestli si to dobře pamatuju. Hned na sedmou kontrolu jsem udělal fatální chybu. V tomhle prostoru mi to prostě nějak nejde.. Hodně podobnou chybu jsem zde udělal i při MČR v roce 2010. Až po díváckou jsem pak bojoval s motivací běžet rychle. Po divácke jsem to celkem nakopnul, protože to bylo trošku fyzičtější. Ale trénink to byl super.12961399_10154525805734578_1805290739712417928_o

A poslední trénink jsme měli u bratrů Poláků v Jakuszycích. Ve vyšších polohách mapy leželo ještě dost sněhu, takže jsem na bonusovém longu moc kontrol neposbíral. Stejně jako sníh mi vadila i absence kontrol. Takže jsem docela rychle vzal průsek na start middlu. Na tom průseku to bylo ještě horší než v lese. Jednou jsem skončil až po kule v bažině. pod tím sněhem totiž nešla moc vidět. Na middlu byly první dvě kontroly dost nebezpečné, protože v tom kamenným poli bylo ještě pořád dost sněhu. Cestou na k3. jsem si do boty zapíchnul a zalomil klacek, takže jsem několik minut zápasil s botou. musel jsem se vyzout a podle vzoru Chrobáka jsem zkusil klacek vykousnout ven. Jenže byl moc krátký a tak mi nakonec pomohla zmrzlá šiška, kterou jsem ho vymáčknul natolik ven, že už pak šel vyškubnout rukou. Pak jsem pokračoval směle dál. Jen to tempo nebylo nijak závratné. Ale mapově až jedno lovení kamene v hustníčku to bylo skvělé! Takže spokojenost. Dost lidí dobíhalo hodně vyčerpaných, hlavně teda zimou. Mě naštěstí takové potíže nepotkaly.

Jako vždycky kvalitní akce s porcí hodně těžkých tréninků. Hlavně co se pohybu v lese týče. Bylo to určitě velmi prospěšné směrem k ME, kde nás na začátku middlu čekají podobné překážky.

A teď hurá do odpočinkového týdnu.

Regeneraci není radno podceňovat a tak pravidelně navštěvuji Polárium a masáže Domino. Je to super parta lidí. Vřele doporučuji!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s