Závěrečná příprava na nominačky na MS v Jizerkách

Velká část závěrečné přípravy se nesla ve znamení odpočinku. Evropu jsem si trošku zbytečně protáhnul, ale o tom už toho bylo napsáno a řečeno dost, takže odpočinek byl víc než vítaný. Nakonec jsem štafetový víkend úplně nevynechal, ale pořád nevím, jestli to bylo dobré rozhodnutí. Tento týden už jsem zase začal normálně trénovat (což můžete všichni dobře vědět podle mého Velkého bratra =garmina). Zítra si dám ještě jendou pořádně do nosu laktátovejma kopcema a pak už jen pondělní model. Když už trénink, tak pěkně specificky v lese a co možná nejpodobnější podložka jako bude ve SWE (borůvky a podmáčený les.!

Dnes to byl super tréninkový den. Vyrazil jsem na pořádnou bažinatou roštovačku do Jakuszyc. Zapamatoval jsem si jedno parádní místo, kde to bylo hodně podmáčené, v době kdy jsme si o vánočních svátcích s Baptistem probíhali trať polského mistráku z loňského roku. Šel jsem 6 x 3’+2′ RV 20′. Snad v každém intervalu jsem byl alespoň jednou až po kule ve vodě. Počítat, kolikrát jsem se ocitnul na všech čtyřech, jsem přestal po druhém intervalu, protože už mi na počítání nestačily obě ruce. Byl to asi nejdrsnější trénink co jsem kdy běžel, ale možná taky nejzábavnější. Po rozcvičce jsem napřed prozkoumal terén, což mi trvalo asi osm minut, A pak když jsem získal jistotu, že se nikde neutopím, jsem si to mohl nesmírně užívat. Byla tam jen jedna pasáž, kde bylo hodně bujné borůvčí se spadlými suchými stromy, tam jsem měl trošku strach o nohy. Takže jsem tím místem proběhl jen párkrát. Dokud jsem měl ještě dost sil. Ty ovšem odcházely celkem rychle.

Na oběd jsem si zajel do Jizerky. Když jsem už vážil tu “dlouhou” cestu z Turnova (cca 45′), tak jsem nechtěl jet jen na otočku. Dal jsme si tam výbornou polívku za osm pětek a půl hoďky na to už jsem klopýtal po místních pěšinkách, abych nohy po dopoledni trošku vyklepal. Polívka zůstala naštěstí uvnitř, ikdyž byla fazolová a lehce pikantní. A výhledy kouzelné. Kamenda měl recht, když říkal, že je to asi ta nejmalebnější vesnice v České republice. Výklus mi dal přesně na hodinku. Prostě ideálka.

A o co že se to budeme snažit?woc-program.JPG

Více na stránkách WOCu.
Já bych se rád nominoval na všechny tři individuální závody.  Jestli se mi to podaří budeme vědět už za týden. Držte palce!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s