MČR middle (3rd place)

Katastrofa se šťastným koncem!

Semifinále (H21C):
Do závodu jsem šel s tím, že bude stačit oběhnout to čistě. Hlavně nikam nespěchat. Jak všichni víte realita byla poněkud jiná. Své kritické postupy budu srovnávat s vítězem závodu Kubou (Škodíkem) Škodou.

Závod začal slibně povedenou první kontrolou. Už na K2. se mi povedlo seběhnout Nogu, který startoval dvě minuty přede mnou. Již třetí kontrolu se mi ale podařilo podběhnout a Noga mi zde dost cuknul. Kousnul jsem to a na K4. už jsme byli opět spolu. Postup na K5. mi mohl být osudným. Měl jsem plán, ale asi jsem chtěl vnitřně Nogovi utéct a “neměl jsem realizaci úplně pod kontrolou.”

Chyba podle mezičasů 4:40 – pro mě zdaleka největší chyba za poslední rok. A pocit prohry o postup do A-finále. Nasštěstí chybovalo hodně kolegů.
Došlo k ní asi takhle? Při odběhu z hlavní cesty jsem si nebyl úplně jistej, že jsem ve správném místě a světlinka najednou skončila a já se dal rubat hustník. Pokaždí když neřeším výšku, tak stoupám,, To bych si měl zapamatovat. Vyhodilo mě to moc nahoře. V tu chvíli jsem uviděl skály a myslel jsi, že jsou to ty nad kontrolou a to byl konec. Pak jen nesmyslné běhání sem a tam, než mi došlo že bych mohl být u K11. A když jsem si to nakonec uvědomil, tak jsem vzal špatný směr a běžel moc dolů, místo šikmo svahem.

Pak jsem běžel lehce “vabank”, kterej se mi několikrát opět nevyplatil.

Další veliké chyby na K9. a K13. – V prvním případě jsem si myslel, že ty skály půjdou ze směru vidět. Odběh přes hustník mě stočil ze směru a já si to namířil bez kontroly buzoly na první skály, které jsem viděl. Prostě chyba jak v H14. V druhém případě jsem neměl namapovaný odběh a vyběhl jsem na směr. Pak jsem si to rozmyslel a vracel se do pravé varianty na průsek. Úplně nesmyslně. Místo toho, abych běžel jako Škodík. Strašně jsem se zapráskal v hustníku, kde jsem vyplašil schovaného jelena, kterej se mě lekl snad ještě víc, než já jeho. Naštěstí vyběhl opačným směrem.

Pak už jsem to nějak doklepal. Do cíle jsem už neměl morál běžet úplně naplno, ale naštěstí mi to stačilo na postup na děleném pátém místě s Filipem Záveským 2:19 za Škodíkem. Celkově jsem byl dost koženej. V té poslední běžecké části jsem se trápil snad ještě víc, než v tom kamenném svahu. Nevím, jestli to bylo jen tím neskutečným vedrem, ale prostě jsem to nebyl já. Quickroute

Finále (H21A):
Před závodem: Asi tří-hodinová pozávodní analýza kvalifikace mi pomohla nastavit se správně na novou výzvu. Přece jenom do finále jsem se dostal a další start je s čistým štítem. Taktika byla jasná. Celou dobu mít dopředu plán a udržet se v koncentraci po celý závod. Což se mi až na jednu botu v dohledávce podařilo, takže veliká spokojenost.

Jelikož nemám k dispozici 2Drerunner (nevím proč mi nefunguje), tak vás žádná zářná analýza nečeká.

Nakonec jsem si doběhl pro parádní třetí místo. Po takové chybě jsem v to ani moc nedoufal. Jsem rád, že jsem po ní nezačal jančit jako v kvalifikaci. Veliká gratulace Kubátíkovi, který ukázal, že je aktuálně ve veliké pohodě. Myslím, že jsme mu to po posledním incidentu všichni z hlouby srdce přáli. Musel jsem se sklonit i před dalším Hradečákem Ňufem a o kousek jsem utekl z lopaty Danáčovi. Tímto bronzem jsem zkompletoval svojí middlovou sbírku. (2013-zlato/2014-střívro/2016-bronz)