Norsko: Sprintová “víkendovka” nakonec.

Celý minulý týden jsem měl volnější program.. V plánu jsem měl totiž odpočinkový týden. Nešlo to jinak, odpočinout jsem si musel. Jelikož jsem byl ale v Norsku, tak to pro mě bylo dost psychicky náročné. Donutit se odpočívat je pro mě nejtěžší ze všeho. Po skoro třech týdnech intenzivního tréninku to bylo ale jediné smysluplné východisko. Trénovat jsem ale úplně nepřestal. Jen jsem vyměnil běhání za cyklistiku. Naběhal jsem jen necelé 4h, chodil plavat, trošku posiloval a zařadil několik vyjížděk na silničce. Na té jsem seděl poprvé v životě a musím říct, že mě to docela chytlo . Člověk toho hodně vidí za docela krátkou dobu a kilometry krásně naskakují. Ale nevím jestli by mě to stejně bavilo i v Čechách. V Norsku jsou totiž kvalitní silnice, ohleduplní řidiči a taky o hodně řidší provoz.

Tento týden už mě v neděli čeká první start na AMS v Maďarsku. A to sprint následovaný mix štafetou příští úterý. Takže byla potřeba opět se dostat do běhacího “sprintového” režimu. Jak jsme si s Lahvinem vyzkoušeli, dříve v tomto roce, sedí mi, když si odpočinu týden dopředu a v týdnu, kdy o víkendu už závodím se musím znovu “opřít” do tréninku. Naordinoval jsem si tedy na toto pondělí celkem smrtící kombinaci šesti sprintů ve dvou trénincích. Z toho čtyři rychle. Dopoledne jsem na kole vyrazil do nově zmapované destinace v Kristiansandu (čtvrť Tinnheia), která mi osobně nejvíce připomíná terén MS ve Strömstadu, kde jsem si zaběhl trať závodu zařazeného do Kr.sandské zimní ligy, TV_cup(2.). Na sprint se dá určitě natrénovat kdekoliv, ale ani sprintové terény nejsou všude stejné. Čili bylo záhodno vytěžit z místních podmínek maximum. Odpoledne již autem, protože dost pršelo, jsem se vrátil na tu samou mapu do jiné části, kde na mě čekaly sprintové okruhy. Délkou spíš pět lehce zkrácených normálních sprintů. První jsem si dal v rámci rozklusu střední intenzitou. A udělal jednu brutální chybu. Kouknout můžete do mapového archivu. Pak následnovaly tři kola, které jsem šel “závodním tempem”. Pršelo fakt hodně, ale naštěstí bylo teplo, takže to tolik nevadilo. Jen jsem byl opatrnější a o trošku hůř se koukalo do mapy. Místní na mě koukali jako na cvoka. Poslední okruh byl o něco delší, a tak jsem ho využil na pořádný výklus. Celkově to byl trénink skoro na dvě hodiny. Jediné, co mě lehce mrzelo, bylo opakování kontrol na jednotlivých okruzích. Párkrát i stejný postup v opačném směru, takže z toho postupem času byl víc trénink fyzičky než mapy. Den na to už mě čekal jen krátký trénink na rozhejbání nohou a cestování do ČR.

Včera jsem si dal APčko terénem na Kosti a běželo se mi parádně, takže meziforma snad dorazí v tu pravou chvíli.

Dneska jsem si dal poslední těžkej trénink před AMS a to laktáty na dráze.

Vyrovnal jsem Holubův český rekord na 1500m. Jen jsem to běžel na šestkrát s pěti šesti minutovýma pauzama.. Je to prase!!!

123456

Vrchol sezóny se blíží, držte palečky prosím.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s