Objemový začátek podzimní sezóny

Hned po příjezdu z MS jsem se rozhodl, že mám jen jednu šanci na další objemový trénink směrem k říjnovému finále světového poháru ve Švýcarsku a MČR na klasice v Pusté Rybné. A jelikož jsem v posledním týdnu MS běžel jen long, docela jsem si i stihnul odpočinout, takže to nebyl žádný nonsense. První týden se mi nechtělo do lesa, a tak jsem všechny tréninky oběhal v Brně na cestách a cestičkách. Dal jsem si celkem dost do těla. První zářijový víkend jsem místo závodění opět věnoval tréninku. Minulé pondělí jsem vyrazil na Vysočinu, abych si trošku ošahal podobné terény blížícího se mistrovství. V pondělí a úterý jsem navíc vyrazil na delší trénink na kole. Ve čtvrtek jsem si orazil, ale jeden den byl málo. Takže jsem měl před závody v Hraběticích opačný problém než Ňuf.

Proč jsem v sobotní klasice nevyhrál se nejlépe dozvíte na O-news.

A proč jsem v nedělním middlu vyhrál vám osvětlím tady.

Nedělnímu vítězství předcházela téměř bezesná noc, protože jsem si na konci sobotní klasiky opravdu šáhnul do svých rezerv. Spát jsem šel po jedenácté, ale když jsem až do  jedné do rána nemohl usnout, vzdal jsem to a bdělý šel zevlit na internet. Ve tři ráno jsem si řekl, že to zkusím novu. Vyšlo to! Ale v šest ráno už jsem zase nespal a jen polehával. V osm jsem se šel na čtvrt hodinky proběhnout, abych nohy trošku rozhejbal. Naštěstí jsem na shromaždišti nemusel v tom vedru tvrdnout dlouho, jelikož jsme z Turnova jeli autem na můj čas. Při “rozklusu” na start jsem měl tepy jak při APčku a cítil se opravdu mizerně. Normálně rozklusávám kolem dvaceti minut.. Tentokrát jsem si rozklus raději skoro odpustil.. asi jen sedm minut a pak poctivá rozcvička. Nohy jsem měl celkem lehké, ale jakoby jim chyběla síla. Po odstartování jsem se cítil strašně slabě. Lehce jsem skazil jedničku a pořád jsem měl pocit malátnosti.

jablonec-middle-1

Dvojka taky nic moc.. Naštěstí na trojku to bylo zkopce a já se docela rozběhnul.. Postupem času se mi běželo líp a líp. Cestou na K8. jsem záhlédnul Roumana startujícího dvě minuty přede mnou. Docvaknul jsem ho až cestou na rádio (K11.). Pak jsme se ale vydali každý svou cestou na následující dlouhý postup. Já šel rovně, což se ukázalo jako ztrátové oproti variantě zprava po cestě. Rouman tam byl jen pár vteřin po mně. Ikdyž Bet to rovně zvládl docela obstojně.

Pak přišla moje chvíle, kdy jsem čtyři mezičasy za sebou vyhrál i přes malé zaváhání na postupu na k15. Ovšem K16. se stala stěžejní díky průběhu závodu, kdy jsme se s Kubátíkem jasně oddělili od ostatních. Zatímco já jsem šel plánovaně lehce zprava a neměl jsem sebemenší problém. Pavel běžel rovně na buzolu, ale byl dost nejistý a ztratil lehce přes půl minuty.

A to už se mu až do cíle i přes má lehká zaváhání nepodařilo dohnat. Ikdyž šanci měl, protože jsem zvolil špatný postup na poslední kontrolu K19., ale Pája šel stejně. Kdyby zvolil stejný postup co Šéďa, pravděpodobně by byla situace v cíli opačná.

Pár zaváhání by se našlo, ale žádné nebylo větší než 15″, takže jsem s výkonem hodně spokojený. Navíc v takovéto únavě už jsem dlouho nezávodil.. Naposledny na ME při závěrečných štafetách tam jsem to nezvládnul tak dobře jako tady.

GPS sobota / výsledky

GPS neděle / Výsledky

O tom, že je guarana od firmy vitalvibe opravdu slušný předzávodní nakopávač se tyto závody přesvědčila i Monča Topinková.

recept: Do mixéru postupně naházíme: Jeden banán, čajovou lžíci kokosového oleje, jednu polévkovou lžíci chia semínek, na špičku čajové lžičky guarany a to celé zalijme 400ml vody a rozmixujeme. A je to.. Povzbuzující efekt trvá okolo osmi hodin, takže radím nedávat si odpoledne. Nemuseli byste dobře spát. Užít cca 40 minut před výkonem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s