Czech long distance champion!

Highlight of the homeland season is behind with golden taste. I’m so excited to be a czech long distance champion for 2016. It was a tough fight with Jan (Ňuf) Petržela over the whole course and in the end I was the lucky one. I had a great feeling during the race and my legs were incredibly strong. So I managed to find time for an important flow. Technicaly it was quite easy, but you had to push hard all the way. Thanks to all my supporters. I really appreciate it.

89:02 / 17,2km→18,92km / (5:11→4:42/km) / 480 asc

GPS / map / result / split times / webpage / photos: father, Kade

The BIG analyses on O-news.cz


Miloš Nykodým – mistr ČR na klasické trati pro rok 2016. Jeho první titul mezi dospělými na této královské distanci. Povídali jsme si večer po závodech a krátký rozhovor přinášíme i čtenářům O-news.cz. (Jan Picek)

Jaké jsi měl před závodem pocity? Cítil jsi, že by to dneska mohlo jít?

Ráno jsem byl na 15 minut běhat (8:00) a vůbec jsem necítil, že bych včera běžel nějaký závod, takže jsem věděl, že to bude dobrý. Hned cestou na K1 jsem zjistil, že můžu terénem letět. A to mě hodně uklidnilo. I když hned na jedničku jsem měl první a poslední místo, kde jsem ztratil kontakt s mapou.

Porovnával jsem tvojí GPS s Pavlem Kubátem, chodili jste dost podobné postupy. Podle mě jsi měl velkou fyzickou převahu.  Jak jsi to viděl ty při závodě?14445003_950765385028081_7658389008449382513_o

Cítil jsem se neskutečně dobře. Forma krystalizuje přesně tak,  jak jsem tajně doufal. Když jsem cestou na K11 doběhl Arona o osm minut, tak mi narostla ještě větší křídla. Nechtěl jsem mu hned utéct, ale v podstatě se se mnou vůbec nesvezl.

Co nějaké chybky, byly? Z GPS jsem vypozoroval na K18 asi na 45 sekund.

Jo jo, něco bych si tam našel. Hned na K3 jsem ulétl lehce doprava, ale nakonec to bylo asi dobrý, protože od tama byla lehčí dohledávka. Kdybych měl hledat úplný detaily, tak se mi úplně nepovedla dohledávka šestky. Ale jedinou velkou chybu jsem udělal na K18, kde jsem napoprvé netrefil světlinku. Teda světlinku jsem trefil, ale ne tu zmapovanou. Světlinek tam bylo kotel. Když jsem ji pak našel, tak byla fakt veliká. Ale to člověk při náběhu nemohl vědět. Byla to cca minutová chyba, protože ten kopec při odběhu z K17 jsem celý docela rychle vyběhnul.

Jak hodnotíš terén a tratě? Byl to hodně běžák?

Terén je to pěkný, ale hodil by se více na štafety. To, že se poběží klasika na Vysočině, se mi nelíbilo už od začátku, protože na Vysočině se celkově nenajdou terény vhodné pro tuto disciplínu. Ale všude je potřeba umět běhat. Finálová trať se mi docela líbila, ale byl jsem na ní dobře připravený. Kvalifikace byla mnohem slabší, tam nebylo vůbec nic (H21A). U kvalifikace si myslím, že jsem i na Roumanově mapě (mapa připravená Romanem Zbrankem pro O-news.cz – pozn. red.) postavil zajímavější trať. Běžák to byl neskutečněj. Ale mně se běželo dobře.

Díky za rozhovor!

Taky díky. Za pár dní čao.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s