Uppsala Králové

Právě jsem na cestě z Uppsaly do Hradce (Už Teda z Prahy), abych navštívil Kamendu a taky společně odcestoval na O-Gala. Přízvisko králové jsem použil hned z několika důvodů. V první řadě je Uppsala stejně placatá a veliká jako HK, v té druhé jsou tam královsky božské terény, o něco málo lepší než Biřička a v neposlední řadě tam žijí stávající králové z mistrovství Švédska ve štafetách.

První dojem na mě udělala příjemná a krátká cesta z Arlandy. Následně obrovská klubovna, pro více jak 900 členů OK Linné však malá, na okraji lesa, ze které se běhá nespočet společných tréninků, včetně tradičního úterního koridorového tréninku. Obhlídnul jsem si hlavně místo svého tamního pobytu. Studentské bytovky, ve čtvrti plné mladých orienťáku, založím svojí základnu v obývacím pokoji Oskarova a Albinova bytu, takže o sparing partnery pro drsné zimní tréninky a společnou zábavu bude zaručeně postaráno, navíc i Rassmus a další bydlí co by kamenem dohodil.

Proběhla i seznamovačka s několika členy klubu, ale krom těch nejdůležitějších jsem si moc jmen nezapamatoval. 😀 Nečekaně. Po několika luxusních trénincích, třeba na legendárním Lunsenu (prvně vrstevnicovka a pak long), jsem měl tu čest okusit pohostinnost Albinových rodičů, kde Albin tento víkend organizuje podobnou akci, jakou je Předúvodní sraz, pořádány Miškou a mnou v Turnově, Uppsala trainings helg (UTH video z tréninku). Takže jsem absolvoval dva tréninky po boku několika švédských reprezentantů (Gustava, Williama a dalších…)

Už se nemůžu dočkat, až se tam po Novém roce na čtyři měsíce vrátím.

VÄLKOMMEN I SVERIGE! Det bli mycket bra år.

PS: Mapy budou přibývat v archivu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s